Forum Arabistyki absolwentów na poziomie licencjata i magistra Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II

ANALIZA MUSKULATURY WIELKIE CYCE META Z BAZARU KONIE ŚMIESZNE ŻYDOWSKIE IMIONA ZAKŁADY BUKMACHERSKIE KULE DUM-DUM DLA SŁONIA DYDOLS POKEMON TŁUMACZENIE ARABSKIEGO PIŃCET ZŁOTYCH RENTY GRY DO KOMÓRKI LICZE DOWCIPY DOKTOR MONK EFEKT JO-JO ZDJĘCIA KOTÓW WYGLĄDAJĄCYCH JAK BOCHNY CHLEBA DZIWKI BABILONU

#1 2008-06-24 12:01:13

Matw

Użydkownik

Zarejestrowany: 2007-12-14
Posty: 142
Punktów :   -5 

Bez cenzury

Za Edem:
"we'll play some jazz ... we might even have to play 'Bushleaguer' ... just to keep the debate open, without letting it hurt anybody's feelings."

Znalazłem chwilę - przeredagowałem.
Zaznaczam ze w załączonych cytatach komentarze zaczynają się już normalnie


maciety - komentarze

wróć do mnie

pojedź mi

arabistyczny obiektywizm

chyba pierwszy raz w krótkiej historii tego bloga zabiorę głos w sprawie arabistycznego obiektywizmu, a nie w związku z syrią.
co mnie natchnęło?
a mianowicie pewne forum studentów arabistyki pierwszego roku. dodam, że nie studentów warszawskich. otóż napisano kiedyś, iż "nie wiem co on tutaj robi, przecież jest antymuzułmański". ten "on" to dr bartek grysa, zajmujący się prawdopodobnie, jeśli dobrze kojarzę, chrześcijańskim orientem. postawiłem sobie wtedy pytanie co znaczy w tym kontekście "antymuzułmański", czy nienawidzi islamu, potępia wszystko co muzułmańskie, a może jest poprostu obiektywny w swojej pracy naukowej. kiedy sobie przypomnę zajęcia na pierwszym roku z prof. januszem daneckim, to myślałem wtedy "co on wygaduje, przecież raz się muzułmanie mogą obrazić, innym razem chreścijanie, a jeszcze innym razem żydzi". dzisiaj patrzę na to z punktu widzenia bardziej doświadczonego maciusia, który zauważa, iż profesor był, aż zbyt obiektywny w swoich ocenach i sądach. dodatkowo na pierwszych zajęciach pamiętam pewne zdanie, które padło z ust profesora "za chwilę polecą kamienie z sali, ale muszę zaznaczyć na wejściu, iż jestem ateistą..." a co mam powiedziec o zajęciach z prof. markiem dziekanem lub prof. kasią pachniak - czy ich należy także ukrzyżować?
mam nadzieję, że za kilka lat ci studenci - obecnie pierwszego roku - zrozumieją, że może dr bartek "antymuzułmański" grysa jest tylko obiektywny w tym co robi...
bo chyba arabista nie powinien jedynie wychwalać islamu. czy takie zadanie stawia się przyszłemu arabiście?
a tak dodatkowo uderzyło mnie użycie słowa "pedał" na tym forum o raz coś o wybijaniu pedałów. dziwne, że arabiści przezywają się w ten sposób, a może to przejaw homofobii, którą zdecydowanie poleciłbym pozostawić w domu udając się na takie studia, na których raczej tolerancji się naucza.
te uwagi kieruje w szczególności do przyszłych studentów orientalistyki uw, uj i uam, pamiętajcie o tolerancji idąc na te studia. mam nadzieję, że w większości wynieśliście ją z domu. życzę powodzenia i gratuluję przyszłym studentom wybrania kierunku. wszystko zależy już tylko od was, czy będzie to przygoda życia, czy czas od "zal" do "zal".

***
aktulalizacja moi drodzy.
w związku z krytyką pod niniejszą notką zaznaczam, iż nie zamierzam nikogo przepraszać, gdyż nie ma za co, a wiem co widziałem i co czytałem. nie zamierzam także poszukiwać i przegrzebywać się przez forum, aby znaleźć dany cytat i wyłapać wszystkie słowa "pedał", ponieważ moderator tego forum może usunąć dane wpisy.
dziękuję wszystkim za uwagę.

2008-06-21 | 13:20:58

komentarzy: 16

jeden z nich | 2008-06-22 | 13:28:45
    Kochany jesteś
Jednak wyrwałeś z kontekstu fragmenty naszych dysput. Na forum odstawiamy jeden z najlepszych kabaretów jakie się kiedykolwiek odbywały. Niestety jest to dość hermetyczny dowcip - widzimy się wszak codziennie ze sobą, a Ty znasz nas jedynie z tego, co piszemy. Aczkolwiek My Piraci uważamy, że dałbyś radę złapać nasz klimat. Buuuuziaki, trupia czacha na maszt i AAARRRRRRGGHHHHRRRRRRR!

A dr Grysa jest spox i pedzie tyż;P

drugi z nich | 2008-06-22 | 16:20:37
    ja napiszę krócej i mniej słodko.
odnośnie dr Grysy - jeśli on jest obiektywny, to wszyscy inni arabiści, z którymi miałem styczność, czy to osobiście, czy poprzez książki, są piewcami islamu.
i, uwaga, mam na to dowód! (zdjęcia zrobione komórką):
tytuł książki dra:
http://img75.imageshack.us/my.php?image=grysa1ei2.jpg
oraz fragmencik o tym, kim tak naprawdę był Mahomet:
http://img398.imageshack.us/my.php?image=grysa2ik1.jpg
a co do pedałów, od których się podobno wyzywamy... polecam wpisać w wyszukiwarce naszego forum słowo 'pedał'. jeśli się komuś nie chce - odpowiem, że nie pada ono ani razu. podobnie jak jakiekolwiek nietraktowane jako żart przejawy nietolerancji.
chociaż to tylko dlatego, że nikt nie poruszył kwestii Włochów

maciety | 2008-06-22 | 18:13:57
    nie wyrwalem niczego z kontekstu, a tak na prawde to sie przerazilem, gdy zaczalem was czytac.
kazdy ma prawo czytac to co chce, a uwazam, ze arabisci nie sa piewcami islamu i nie powinni byc. arabistyka nie jest i nie powinna byc szkolka koraniczna:D
i powinienem odpisac mrrrrauuuu??

maciety | 2008-06-22 | 18:18:48
    a tak w ogole to co to za ksiazka?
chyba ja musze przejrzec i sie spytac innych co o niej mysla. moze daneckiego?

drugi z nich | 2008-06-22 | 18:52:50
    książka jest dr Grysy. dziwne by było, jakby coś, co napisał Danecki, podpisał ktoś inny wydana w tym roku przez poznańskie wydawnictwo Pallotinum.

nikt z nas nie chce szkółki koranicznej, ale nikt też nie chce szkółki imienia Oriany Falacci (znowu ci włosi)

poczytaj sobie jeszcze raz nasze forum, zapraszamy też do dyskusyj! i pokaż nam, gdzie ten 'pogrom pedałów' wypatrzyłeś (może tam był pogrom kebabów? )

jeden z nich | 2008-06-22 | 22:21:50
    "nie wyrwalem niczego z kontekstu" - veto. Zapoznaj się z forum i zweryfikuj swoje stanowisko. Mnie to bawi, ale niektórych Twoje skróty myślowe i generalizacje uraziły.
"a tak na prawdę to sie przeraziłem, gdy zacząłem Was czytać" - cieszę się, że budzimy emocje.
"kazdy ma prawo czytac to co chce" - tego nie rozumiem.
"uważam, ze arabiści nie są piewcami islamu i nie powinni być. arabistyka nie jest i nie powinna być szkółką koraniczna" - świetnie! A znasz kogoś kto uważa inaczej?
"powinienem odpisać mrrrrauuuu??" - sweet;) możesz:)

macięty | 2008-06-23 | 13:52:23
    muszę się odnieść do wielu rzeczy.
1. pisząc co to za książka - miałęm na myśli jej tytuł, itp. a dokładniej czego dotyczy. a wydawnictwo pallotinum to jakieś takie megakatolickie z tego co kojarzę jak powrócę do Polski to się spytam prof. Daneckiego czy dotarł do tej pozycji i co o niej myśli, a najlepeiej prof. Pachniak - ona jest na bieżąco.
2. oriana fallaci - myślę, że czasem trzeba przedyskutować jej z goła fundamentalne poglądy. polecam zajęcia w prof. Dziekanem - powiecie o nim, że sam jest polską "orianą fallaci" lub z prof. Daneckim o muzułmańskiej myśli politycznej - "dopóki się sami nie powybijają to nic w tych kwestiach nie zrobimy" - o terrorystach chociażby.
3. pedał - tak się obrażaliście (lub wychwalaliście się) i umieściliście jedno zdanie o tym, że "nienawidzę pedałów i ...", nawet to skopiowałem, ale już wyrzuciłem z komputera. dowodów brak.
4. nic nie generalizowałem. napisałem o czyimś poglądzie na temat jednej osoby, a następnie "ktoś" napisał, "co on w ogóle u nas robi", kolejno się ukazało, że uczy arabskiego, a to iż jest antymuzułmański nie powoduje, iż nie zna arabskiego.
5. przeraziłem się - w sensie wyzywania. innych emocji nie budzicie. jak na razie.
6. "kazdy ma prawo czytac to co chce" - myślałem, iż Grysa tę ksiazkę właśnie czytał, a że nie jest to jego ksiażka. i ma prawo ją czytać. już rozumiesz?
7. ustalmy - obiektywizm tych studiów to podstawa.
8. mrauuu nie odpiszę, bo się nie znamy. podania ze zdjęciem można przesyłać przez myspace, lub grono.net.

ssaj kapcia
i się cieszę, że wywołałem tyle kontrowersji. cóż za wzrost oglądalności mojego bloga ze strony poznańskiej.
bardzo się cieszę.
całuję i ssaj kapcia gorąco.

macięty | 2008-06-23 | 13:53:13
    czy Was już zaspokoiłem?

jeden z nich | 2008-06-23 | 14:21:52
    Dobra - postaraj się jednak znaleźć ów "cytat". Jak nie masz dowodów, to wypada chociaż przeprosić, bo śmieszne to nie jest, a jeśli faktycznie ktoś oprócz nas cię czyta, to przeginasz pałę. Widać, że nasze forum jest ci obce, a tym bardziej znajomość tych ludzi, więc jeśli twoim zamysłem jest odstawianie szopki i pokazywanie jaką to alfą i omegą jesteś i kogo to możesz zapytać, to dziękuję. Zapytać może każdy sam. O dr Grysie rozmowy się toczą, a ta wzmianka na forum, na której się opierasz i tego konsekwencje, stając się podstawą wiedzy o nas jest jakąś karykaturalną kwintesencją twojego podejścia do drugiego człowieka. Nie znając ludzi, sytuacji, kontekstu wkładasz swoje myśli w usta innych? Brzydko. Osobiście już cię nie zapraszam na forum. Szkoda czasu. ssaj kapcia - więcej dystansu do siebie i szacunku do innych - próby zrozumienia, a nie oceniania.

macięty | 2008-06-23 | 14:33:33
    ale ja dokładnie wiem, co czytałem. nie będę Ci nic udowadniać, gdyż równie dobrze mogłeś to usunąć, jako moderator.
tyle i już. zajrzałem tam dwa razy i więcej nie zamierzam, wtedy się przeraziłem, co pisały dwie osoby o "pedałach" i co "on tam robi jak jest antymuzułmański".
a ślepy nie jestem i wiem co widzę. a raczej ja czuję, iż zostałem obrażony tutaj, gdyż sam mogłeś to usunąć, a moja wypowiedź dotyczyła obiektywizmu, chciałes zrobić szopkę - zrobiłeś. nie mam kogo przepraszać i nie zamierzam.
z notki mogę usunąć jedynie imię wykładowcy, ale cóż - zostało już i tak tysiąc razy użyte.

macięty | 2008-06-23 | 14:38:12
    "alfą i omegą" - mabruk kolego.

ten sam | 2008-06-23 | 14:59:39
    Za to ja dokładnie wiem co pisaliśmy - będąc u nas kiedyś 2 razy mogłeś jednak 'coś ominąć'. Moderator nie potwierdza usuwania czegokolwiek:)
Cieszę się, że już do nas nie zajrzysz - to jak pisałem jest hermetyczny dowcip i jak widać mało kto jest w stanie go zrozumieć - szkoda tylko, że wykształceni ludzie mający być opiniotwórczymi nie potrafią, lub nie chce im się odnieść szerzej do poruszanych kwestii.

"ślepy nie jestem i wiem co widzę" - tego się trzymaj. Tak każdy polityczek mówi.

"moja wypowiedź dotyczyła obiektywizmu" - mieszasz kilka spraw, ale skoro nie zrozumiałeś naszych sprostowań, to widać, że nie ma sensu ponownie tego EEEEEHHHHEEEEE.

"chciałes zrobić szopkę - zrobiłeś" - sweet:)

"nie mam kogo przepraszać i nie zamierzam" - masz kogo - to tylko kwestia kultury osobistej.

I tu nie chodzi o wykładowcę - jak już pisałem dr Grysa jest ok - tekst "co on u nas robi" opiera się na wiedzy spoza forum - czego oczywiście ty oburzony rzekomym wyzywaniem się od części rowerowych wiedzieć nie mogłeś.

macięty | 2008-06-23 | 15:11:33
    cieszę się.
hermeneutycznego forum moderatorze.
B16 - dowcip roku.

macięty | 2008-06-23 | 15:17:17
    przejrzałem zasoby google.pl i pragnę dodać, a może to uzupełnię po powrocie do polski po pewnej konsultacji, iż dr grysa jest strasznie hmmm cholernie nawiedzony. kiedy czytam jego opisy mszy i uzdrowień to nie wiem co mam myśleć. chyba przeczytam całą jego twórczość.

jedna z Nas | 2008-06-23 | 15:38:23
    Może wy w warszawce używacie słowa 'pedał' na co dzień, bo u naszych się z takowym nie spotkałam. "Pojedź mi" świadczy o Twoich intencjach - żal. To że jesteś starszy od większości z nas nie daje Ci prawa do takiego nas traktowania! To prostackie! Coś Ci się wydaje i światu to przedstawiasz jako prawdę! Toż to kłam w żywe oczy!

drugi z nich | 2008-06-23 | 16:33:11
    po pierwsze - nikt nic z forum nie usuwa. moderator, mający do tego prawo, zrezygnował ze studiów i na forum nie zagląda
po drugie - ładnie skadrowałem tytuł książki z autorem. no jak można to było przeoczyć?
po trzecie - Daneckiego widziałem tylko w telewizji, ale czytałem jego artykuły i 'podstawowe wiadomości'... u Dziekana dane mi było być na dwóch wykładach. Ani jednemu, ani drugiemu nie zarzucam braku obiektywizmu. nie nazwałbym Ich też męskimi orianami fallaci
po czwarte, w odpowiedzi na dzisiejszy wpis... możesz sobie po nas jechać, proszę. ale żeby to miało jakieś podstawy... bo właśnie twoje stwierdzenie, że obrażamy się 'pedałami' jest takich podstaw pozbawione. ale nie widzę potrzeby udowadniania, że jesteśmy och i ach tolerancyjni. tak jak ty.
ja mimo wszystko na forum zapraszam, bo z tego, co przez ten rok zauważyliśmy, arabistyka jest już wystarczająco podzielona...

Ostatnio edytowany przez Matw (2008-06-27 17:13:12)


haha

Offline

 

#2 2008-06-24 13:28:31

tajemniczy radek

Efendi

Zarejestrowany: 2007-12-17
Posty: 77778010
Punktów :   -10 

Re: Bez cenzury

może jeszcze odtworzysz swój ostatni komentarz? bo wsiąkł. na szczęście trochę samobójczo, do w edycji bloger przyznał się do jego skasowania

Offline

 

#3 2008-06-25 22:09:34

Swistak

Użydkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-12-11
Posty: 91
Punktów :   

Re: Bez cenzury

Ale skandal. Jak zobaczył ze przegrywa dyskusje to wszystko skasował. I sie smieje jak ktos pisze warszafka a sam wypisuje slowa tj. pijar, łelkam tu syria itp. zalosny jest gosciu. Nie wiedzialem ze w Syrii tez maja neostrade i jej dzieci

SkĄt kLiKaSH??


http://www.neobux.com/imagens/banner1.gif
Spora kasa, bez ruszania się z fotela. Nawet 120PLN/miesiąc! Jeszcze się wahasz?

Offline

 

#4 2008-06-26 10:44:49

Matw

Użydkownik

Zarejestrowany: 2007-12-14
Posty: 142
Punktów :   -5 

Re: Bez cenzury

Od nas nikt 'warszafka' nie napisał Koleś widzi to, co chce widzieć
Na początku nie skasował, ale teraz widać, że go to przerosło


haha

Offline

 

#5 2008-07-08 23:47:55

stefan

Użydkownik

Zarejestrowany: 2008-03-18
Posty: 57
Punktów :   -2 

Re: Bez cenzury

AAAAAA!!!!!
Co za ludzie, co za ludzie!
Skąd się ten 'macie-ty' wziął? Czytać nie umie? Może wa-wa nie ma logiki w programach
'hermeneutycznego'?


-------------
mute

Offline

 

#6 2008-07-10 11:20:46

Patron Duchowego Ciasta

Efendi

Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 8889134
Punktów :   -9 

Re: Bez cenzury

Raz się wypowiem, co mi tam. Wystarczyłoby napisać, że nasze forum uderza w niego (jako geja) osobiście, a nie zasłaniać się pięknie brzmiącymi, choć pustymi tekstami o tolerancji.

A od serca - fuck you, lama!

Offline

 

#7 2008-07-10 14:10:38

tajemniczy radek

Efendi

Zarejestrowany: 2007-12-17
Posty: 77778010
Punktów :   -10 

Re: Bez cenzury

tylko że nie uderza. przynajmniej moim zdaniem. i tu jest sedno sprawy...

Offline

 

#8 2008-07-10 19:40:59

stefan

Użydkownik

Zarejestrowany: 2008-03-18
Posty: 57
Punktów :   -2 

Re: Bez cenzury

taki z niego gej jak ze mnie nigga. o tolerancji chyba nie pisalismy, bo po penisa? od tego są filozofowie, czy inni psychole. Mysle ze podwazanie argumentow dzieciakom w necie jest uroczym, aczkolwiek swiadczacym o odrzuceniu i spolecznej alienacji zajeciem.


-------------
mute

Offline

 

#9 2008-07-11 13:43:33

Patron Duchowego Ciasta

Efendi

Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 8889134
Punktów :   -9 

Re: Bez cenzury

Grg, tylko wtedy może nie byłoby potrzeby odpierać tych wszystkich oszczerstw, bo widać byłoby jak na dłoni, że to są wyłącznie subiektywne bujdy.
A, znam jednego filozofa (niedoszłego magistra ) i moim zdaniem tolerancja nie zasługuje na to by być przedmiotem jego rozmyślań

Offline

 

#10 2008-07-11 14:13:33

tajemniczy radek

Efendi

Zarejestrowany: 2007-12-17
Posty: 77778010
Punktów :   -10 

Re: Bez cenzury

no i myślę, że ta dłoń była pokazywana w komentarzach . bo mogę teraz na przykład napisać, że zjadasz dzieci. i co, nie zdementujesz, bo teoretycznie widać jak na dłoni, że nie jesz? a co, jeśli Ciebie ktoś nie zna, a mnie tak, i to do mnie ma większe zaufanie?
a może sugerujesz, że faktycznie jeździliśmy sobie po gejach i wyzywaliśmy od pedałów? ;>

Offline

 

#11 2008-07-12 00:22:45

Patron Duchowego Ciasta

Efendi

Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 8889134
Punktów :   -9 

Re: Bez cenzury

No akurat z tymi dziećmi to trafiłeś. Ale staram się z tym walczyć, naprawdę!

Po prostu, jeśli o mnie chodzi, wolałbym EEEEEHHHHEEEEE B.B. Kingowi , że go nie obrażałem, niż Michaelowi Jacksonowi, że nie obrażałem Murzynów.

I nie chodzi o to, że któregoś z nich bardziej/mniej lubię, lub bardziej/mniej się obawiam.

P.S. Tak mi przyszedł akurat B.B. King na myśl jako typowy Nigga http://www.bbking.com/

Offline

 

#12 2008-07-21 12:22:25

Matw

Użydkownik

Zarejestrowany: 2007-12-14
Posty: 142
Punktów :   -5 

Re: Bez cenzury

Z tym przepraszaniem to jest poważny problem Był taki odcinek South Park: With Apologies to Jesse Jackson - 1101. Nic dodać, nic ująć.
"I just don't get it"


haha

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaterace hilding biura do wynajęcia Warszawa pudełko do alkoholu